Jak oszczędzać na zakupach? 10 skutecznych porad

Każdy miewa czasem taką myśl „jak oszczędzić na zakupach?” i zastanawia się w jaki sposób to uczynić. Jeść przecież trzeba, opłacać rachunki też. Oszczędzanie pieniędzy nie musi się wiązać z przysłowiowym „zaciskaniem pasa”, można to zrobić w mniej rygorystyczny sposób.

Oszczędności dają nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Nawet niewielkie zabezpieczenie finansowe poprawia naszą sytuację. Wiele osób szukając sposobu na oszczędność rezygnuje z przyjemności. W rzeczywistości odkładanie pieniędzy nie jest czymś trudnym. Tak naprawdę oszczędzać możemy nawet w przypadku codziennych zakupów.


Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na pytanie jak oszczędzać na zakupach, zostań ze mną. Poniżej przygotowałem skuteczne porady, które być może pomogą Ci ograniczyć wydatki i uniknąć niepotrzebnych zakupów.

Co zrobić, by zaoszczędzić?

  1. Planuj zakupy – w oszczędzaniu ważne jest planowanie. Cotygodniowe, większe zakupy lepiej jest robić w supermarketach, gdzie ceny są niższe niż np. w sklepach osiedlowych. Planując zakupy jesteś w stanie kupić większość produktów w niższej cenie, a na bieżąco dokupywać tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
  2. Rób listę zakupów – idąc na zakupy z listą zakupów kupisz tylko to, czego rzeczywiście potrzebujesz. Unikniesz tym sposobem zakupu niepotrzebnych rzeczy.
  3. Porównuj ceny – robiąc zakupy w kilku sklepach zwracaj uwagę na cenę. Może się okazać, że ulubiony sklep osiedlowy wcale nie jest najtańszy, a kilka kroków dalej znajduje się sklep, w którym nie przepłacisz za te same artykuły. Zdarza się, że cena tego samego artykułu w różnych sklepach będzie się różnić nawet o 2-3 złote.
  4. Trzymaj się budżetu – jeśli planujesz miesięczne wydatki – chwała Tobie. Trzymaj się ustalonego budżetu, tym sposobem jesteś w stanie miesięcznie oszczędzać określoną kwotę. Planuj swoje wydatki tak, by mieścić się w określonym budżetu.
  5. Płać gotówką – płatność kartą powoduje, że nie kontrolujemy wydatków i wydajemy więcej. Posiadając określoną gotówkę do wydania, zwracasz uwagę na co i ile wydajesz.
  6. Kupuj online – bardzo często sklepy internetowe mają dużo niższe ceny niż sklepy stacjonarne. Oferują też zniżki np. za zapisanie się do newslettera. Rozważ zakupy online, dzięki temu możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.
  7. Zapisz się do programów lojalnościowych – obecnie większość sklepów prowadzi programy lojalnościowe dla swoich klientów. Nic nas to nie kosztuje, a jeśli robicie często zakupy w tych samych sklepach, możecie zyskać atrakcyjne rabaty. Robiąc zakupy zbieracie punkty, które można później wymienić na nagrody lub bony.
  8. Nie kupuj pod wpływem chwili – staraj się przemyśleć każdy zakup. Niekiedy zdarza się, że dana rzecz podoba nam się tak bardzo, że musimy ją kupić. Później jednak okazuje się, że ten zakup nie był udany, a wydane pieniądze można było przeznaczyć na co innego.
  9. Wpłać oszczędności na oprocentowany rachunek – dzięki temu Twoje oszczędności mają szansę się powiększyć. Wpłata nawet 50 zł miesięcznie skutkuje odłożeniem około 600 zł rocznie. Jeśli wpłacisz tę kwotę na oprocentowany rachunek Twój kapitał się powiększy, a odsetki możesz wykorzystać na przyjemności.
  10. Szukaj promocji i kodów rabatowych – wyłap okazje i z nich skorzystaj, tym sposobem oszczędzasz. Codziennie w każdej kategorii zakupów są aktywne promocje. Kody rabatowe i inne zniżki możesz znaleźć np. pisząc do mnie! 😉 Mam zniżki zarówno do sklepów internetowych, jak i stacjonarnych. Jestem w posiadaniu ponad 21 000 unikalnych kuponów rabatowych!

Często dostaje informacje, że dzięki mnie jesteście w stanie kupić coś dużo taniej. Skoro kupujecie taniej – to oszczędzacie. Takie feedbacki cieszą i dają mi poczucie spełnienia. Zatem zachęcam wszystkich do odwiedzenia mnie na Messengerze.
Wyszukasz usługę lub produkt w niższej cenie, a także znajdziesz kody rabatowe do ulubionych sklepów.
Jestem przecież Twoim osobistym asystentem zakupowym.

 

Mam nadzieję, że moje sprawdzone porady na oszczędzanie pomogą Ci w lepszym dysponowaniu swoim budżetem. Nie dajcie się zwariować, podejdźcie ze spokojem i planem zarówno do zakupów, jak i oszczędzania.

W komentarzu możecie podzielić się ze mną swoimi sposobami na oszczędzanie. Chętnie je przeczytam i zastosuję u siebie.

 

 

Oferro - Twój Inteligentny System Zakupowy

Bezpieczne zakupy u rzetelnych firm

Kupuj mądrze i bez obaw.

Dowiedz się więcej