Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

Coraz więcej ludzi dba o zabezpieczenie, zarówno swojego zdrowia i życia, jak też posiadanego przez siebie majątku. Jak się okazuje, łączna wartość zebranych składek ubezpieczeniowych w 2017 roku wyniosła aż 62,4 miliardów złotych i kształtowała się na podobnym poziomie w kolejnym 2018 roku.

Ubezpieczenia na życie stanowiły w tym niecałe 40% ogółu różnych ubezpieczeń, a pozostałe 60% dotyczyło między innym sfer majątkowych. Jednakże zakłady ubezpieczeniowe osiągnęły lepszy wynik finansowy w 2018 roku niż w roku poprzednim i wyniósł on aż 6,6. miliarda złotych.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Jeśli zależy nam na jak najlepszej ofercie polisy ubezpieczeniowej, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że wybór jest niezwykle ważny. Wybrane przez nas ubezpieczenie na życie wiąże nas przez okres kilku lat z konkretnym ubezpieczycielem. A przecież dana polisa ma nas chronić przed różnego rodzaju nieszczęściami. Warto, aby w jak największym stopniu obejmowała ona wszystkie możliwe zdarzenia losowe, które mogą nas dotknąć. Dlatego właśnie nie powinniśmy nazbyt spieszyć się z wyborem oferty. Takie decyzje lepiej na spokojnie przemyśleć, biorąc pod uwagę przede wszystkim nasze indywidualne potrzeby.

Nim zdecydujemy się na wybór oferty ubezpieczeniowej jakiegoś towarzystwa ubezpieczeń powinniśmy najpierw rozważyć dobrze to, na wypadek jakich okoliczności i co dokładnie chcemy ubezpieczyć. Jest to niezmiernie istotne. Dla przykładu, jeśli w naszej rodzinie występuje jakaś choroba o charakterze genetycznym może powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek jej wystąpienia także u nas. Natomiast, jeśli bardzo często korzystamy z samochodu może powinniśmy ubezpieczyć się na wypadek utraty zdrowia lub życia właśnie w trakcie jazdy autem.

Ponadto powinniśmy także przeanalizować precyzyjnie nasze konkretne wymagania, co do rodzaju wybranej przez nas polisy. W innym wypadku może się okazać, że dane ubezpieczenie wcale nie zapewnia nam ochrony, na której nam zależało. Co za tym idzie, decydując się na wybór konkretnej polisy i firmy ubezpieczeniowej warto zapoznać się z jej dokładną ofertą i opiniami. W związku z czym wybór ubezpieczyciela i ubezpieczenia na lata musi być przede wszystkim naprawdę dobrze przemyślanym wyborem.

 

 

https://ub.comperia.pl/img/articles/boidbd7ejqaue19n8jqa.jpg

 

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Chcąc dokonać, jak najlepszego wyboru ubezpieczenia na życie, ludzie starają się w tym celu zaczerpnąć opinii w różnych miejscach. Pomocy można szukać między innymi:

  • U agenta ubezpieczeniowego, korzystając z jego porad;
  • U znajomych, przyjaciół i rodziny, którzy już wykupili jakąś polisę;
  • W Internecie wśród opinii na temat działalności różnego rodzaju towarzystw ubezpieczeniowych i oferowanych przez nich ubezpieczeń.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz wybór był naprawdę dobry, warto nawet połączyć wszystkie powyższe formy poszukiwań. Dzięki temu możemy odnaleźć ubezpieczenie, które zapewni nam prawdziwe bezpieczeństwo.

 

Strzeż się przed wyłączeniami i uważnie czytaj wszystkie warunki Twojej polisy

Chcesz, aby Twoja polisa na życie była naprawdę dobra? Aby chroniła Ciebie i Twoją rodzinę przed wszelkimi możliwymi zdarzeniami losowymi? Koniecznie przed jej podpisaniem powinieneś przeczytać OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia! Do tego celu warto poświęcić chwilę, aby dokładnie zapoznać się z warunkami danego ubezpieczenia. Pomyśl tylko, jak duże będzie Twoje rozczarowanie, jeżeli regularnie, w terminie opłacając składki okaże się, że nie otrzymasz odszkodowania. Jeśli wynika to z pewnych zapisów, zawartych w umowie ubezpieczenia – nie będzie to wina ubezpieczyciela, a Twoja. Musisz zatem dokładnie zapoznać się z tym, jakie są warunki Twojego ubezpieczenia, nim zdecydujesz się na podpisanie umowy. OWU obejmuje również definicje chorób, które są objęte ochroną ubezpieczeniową. Zawiera także dokładny czas, po upływie którego nasza polisa zostanie przedłużona lub wygaśnie. Znajdziesz tam również informacje odnośnie tego, co się stanie, gdy spóźnisz się jakiś czas z opłacaniem swojej składki.

Jednak największą wagę powinieneś zwrócić na wyłączenia, czyli konkretne przypadki, w których nie dojdzie do wypłaty odszkodowania lub należnego świadczenia. Mogą one obejmować nie tylko kwestie, związane ze śmiercią ubezpieczonego (np. gdy dojdzie do niej w szczególnych warunkach, np. wojna lub samobójstwo). Mogą się tam znaleźć także inne, mniej oczywiste sprawy.

 

 

Od czego warto się ubezpieczyć?

W dzisiejszych czasach ubezpieczeniem można objąć już praktycznie wszystko, również w kwestiach związanych z naszym zdrowiem, czy życiem. Można się ubezpieczyć między innymi na wypadek pożaru, powodzi, czy jakichkolwiek innych klęsk żywiołowych. Można uchronić się od utraty naszego zdrowia i życia w wypadkach drogowych lub wystąpienia jakiś groźnych chorób. Możemy ubezpieczyć się również od zachorowania na jakąś konkretną chorobę. Jeśli wiemy, że jesteśmy w jakiś sposób obciążeni jej występowaniem genetycznie, warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu. Obok polisy na wypadek naszej śmierci, czy choroby bardzo popularne staje się także ubezpieczanie naszej przyszłości, celem otrzymywania godziwej emerytury.

Ubezpieczenie na życie MetLife może dodatkowo obejmować także ubezpieczenie całej Twojej rodziny. Możesz ubezpieczyć ich na wypadek wystąpienia różnego rodzaju przykrych zdarzeń i okoliczności.

Słynni celebryci potrafią ubezpieczać nawet niektóre cenne dla nich części ciała lub posiadane przez nich umiejętności. To wszystko na wypadek ich utraty (np. głos w wypadku piosenkarzy, którzy utrzymują się ze śpiewania). Wszystko zależy od tego, co jest dla nas naprawdę cenne. Może to być praktycznie wszystko, jeśli tylko znajdziemy jakieś sensowne pobudki do ubezpieczenia. W czasie naszych wyjazdów warto także pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Będąc w trasie jesteśmy szczególnie narażeni na zaistnienie różnego rodzaju zdarzeń losowych. Warto zabezpieczyć swoich najbliższych na wypadek wystąpienia któregoś z nich.

 

 

Podsumowując, istnieje cały szereg różnego rodzaju firm ubezpieczeniowych. Możemy mieć bardzo duży problem z wyborem jednej, najlepszej dla siebie oferty ubezpieczeniowej. Możemy skorzystać z internetowych wyszukiwarek ofert ubezpieczeń, ale czy w ten sposób uda nam się znaleźć najlepszą ofertę dla siebie? Aby uzyskać rzetelną pomoc przy wyborze ubezpieczenia należy skorzystać z pomocy doświadczonego agenta. Agent przeprowadzi analizę potrzeb i dopasuje polisę do wszystkich Waszych potrzeb.

 

Chcielibyście się ubezpieczyć, ale nie wiecie, gdzie i jak oraz jakiego rodzaju ubezpieczenie wybrać? Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Doświadczony agent ubezpieczeniowy pomoże między innymi w jak najlepszym doborze wszystkich produktów ubezpieczeniowych do Waszych oczekiwań. W rzetelny sposób objaśni również wszystkie warunków umowy z ubezpieczycielem. Doradzi Wam także, w jaki sposób można rozszerzyć wybrany pakiet ubezpieczeniowy.

 

Swoją przyszłość budujemy już dziś. Nie zwlekaj i skorzystaj z darmowej, indywidualnej konsultacji z najlepszym agentem ubezpieczeniowym. Agent rozjaśni wszelkie Twoje wątpliwości w kwestii ubezpieczeń i pomoże dokonać wyboru najlepszej oferty.

Aby umówić się na darmową konsultację, kliknij w przycisk poniżej.


 

 

Oferro - Twój Inteligentny System Zakupowy

Bezpieczne zakupy u rzetelnych firm

Kupuj mądrze i bez obaw.

Dowiedz się więcej