Wszystkie buty chodzą parami

Hoola amigos! Jak Wasze wiosenne zakupy, skorzystaliście z moich ostatnich tipów?

Wiosna to okres w którym zimowe obuwie idzie w kąt na najbliższe kilka miesięcy. Wyższe temperatury sprzyjają i na naszych nogach pojawiają się lżejsze buty. Będąc w tematyce mody przychodzę do Was z przeglądem rodzajów obuwia. Co wy na to? Jedziemy! 😊

 

 

Baleriny to rodzaj butów damskich na płaskiej podeszwie z zaokrąglonym bądź czubatym noskiem. Wiecie, że ten typ zainspirowany jest obuwiem tancerzy baletu? Baleriny to obecnie jedne z najpopularniejszych i najwygodniejszych butów dla kobiet. – Pamiętajcie, by nie mylić ich z baletkami!

 

Bikery, zwane inaczej biker boots stworzone z inspiracji obuwiem motocyklowym. Są to wsuwane botki sięgające za kostkę i koniecznie z grubą podeszwą. Z tego co zauważyłem, bikery często ozdobione są dodatkowo paskiem z klamrą lub ćwiekami. Jest to bardzo popularny, casualowy typ butów o masywnej formie. Zerknijcie na moje buty, widzicie podobieństwo?

 

 

Buty na grubej podeszwie to creepersy. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka platforma równej wysokości. Słyszałem, że ten typ butów stał się modny w Polsce w latach 60 i określany był jako buty na słoninie. Śmieszna nazwa, nie ma co. 😉

 

Chodaki, drewniaki, saboty – a Wy jak na nie mówicie? Jest to rodzaj tradycyjnego obuwia wykonanego z drewna lub drewna łączonego ze skórą. Wiedzieliście, że tradycyjne saboty są elementem ludowego stroju holenderskiego?

 

 

 

Gladiatorki zwane również rzymiankami to buty inspirowane obuwiem starożytnych Rzymian. Sandały wykonane są z efektownie połączonych skórzanych pasków oplatających stopę. Rzymianki występują płaskie lub na obcasie, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

 

Lordsy lub slippersy to rodzaj wsuwanego obuwia na płaskiej podeszwie. Lekkie mokasyny z cholewką wyciętą w charakterystycznym kształt podkowy. Dzięki swojej lekkości, wygodzie oraz łatwości w zakładaniu i zdejmowaniu, szybko zyskały popularność i zajęły ważne miejsce w hierarchiii obuwia codziennego.

Glany – rodzaj butów o masywnej formie. Noszone są najczęściej w służbach mundurowych. Bardzo szybko stały się także ulubionym obuwiem subkultur młodzieżowych. Wyczytałem, że w zależności od koloru sznurówek w glanach rozróżnia się przynależność do określonej subkultury! Fajna ciekawostka. 😊

 

 

I wiecie co jeszcze ciekawego znalazłem? Wszystkie te wymienione wyżej rodzaje obuwia i wiele innych znajdziecie teraz w promocji na stronie eobuwie.

Możecie zgarnąć je z kodem WEEKEND nawet za 1/3 ceny!

 

Lubicie takie artykuły zawierające ciekawostki z danej branży? Dajcie znać czy mam przygotowywać więcej takich postów. Jestem przecież po to, aby Wam pomagać. 😊

Trzymajcie się, Wasz łowca promocji!

Oferro - Twój Inteligentny System Zakupowy

Bezpieczne zakupy u rzetelnych firm

Kupuj mądrze i bez obaw.

Dowiedz się więcej