Zakupy z osobistą stylistką

Gdy rozmawiacie ze mną na Messengerze bardzo często szukacie promocji i rabatów na odzież i obuwie. Interesują Was także dodatki do stylizacji. Nic dziwnego, każdy z nas chce dobrze wyglądać. Niby nie szata zdobi człowieka, ale dobrze ubrani czujemy się zdecydowanie lepiej.

Słyszałyście zapewne o personal shoppingu czy osobistym styliście. Jest to ktoś, kto pomoże Ci przeanalizować garderobę, zapozna się z Twoim stylem i potrzebami, a finalnie pomoże w zakupach.

W odpowiedzi na potrzeby rynku coraz częściej galerie handlowe i liczące się marki oferują usługę zakupów z osobistym stylistą. Przybywa też coraz więcej osób wykonujących ten zawód i świadczących prywatne usługi.

 


Jak przebiega usługa osobistego stylisty?

Przed spotkaniem profesjonalny stylista poprosi o podstawowe informacje dotyczące rozmiaru ubrań i obuwia, ulubionych kolorów, wzorów i fasonów. Zapyta czym zajmujesz się zawodowo, czy w pracy obowiązuje Cię dress code i co najchętniej nosisz w czasie wolnym. Powinnaś również określić w jakich sklepach najczęściej kupujesz ubrania, ile jesteś w stanie przeznaczyć pieniędzy na zakupy.

Cel spotkania?

Przed zakupami stylista zapyta Cię o cel spotkania. Zastanów się wcześniej, co chciałabyś zmienić i z jakiego powodu. Celem może być:

  • Chęć odświeżenia szafy – to jeden z najczęstszych powodów korzystania z usług stylisty
  • Pomoc w znalezieniu własnego stylu
  • Potrzeba zmiany wizerunku – np. w wyniku rozpoczęcia nowej pracy
  • Stworzenie zestawów do codziennych i okazyjnych stylizacji.

Zanim udasz się na zakupy ze stylistką określ budżet – ile i na co chcesz wydać. Czy ma to być inwestycja na lata i stawiasz na ponadczasowe klasyki, czy chcesz podążać za modą i mieć w swojej szafie ubrania z listy must have.

 

Ile kosztują i trwają zakupy ze stylistą?

Stawki za doradztwo na rynku są zróżnicowane. Przejrzałem oferty i ich cena uzależniona jest od oferowanej usługi i czasu. Masz do wyboru: kilka godzin na zakupy ze stylistką, cały dzień ze stylistką, zdalną analizę szafy oraz zakupy przez internet. Są też oferty stylistów, którzy poza pomocą w zakupach i dobraniu stylu przeprowadzą Twoją całkowitą metamorfozę z pomocą fryzjerów i wizażystek. Za godzinę spotkania zapłacisz średnio od 100 do 300 zł, a koszt całkowitej metamorfozy to niekiedy ponad 2000 zł.

 

Jak powinno przebiegać spotkanie?

Przed spotkaniem stylista powinien zapoznać się z Twoimi potrzebami, celem spotkania i preferencjami. Podczas wspólnych zakupów stylista powinien mieć plan i stylizacyjne pomysły, abyś nie traciła czasu na bezproduktywne stanie za kotarą. Ważne, aby doradca przeanalizował Twoją sylwetkę i wskazał jakie fasony będą odpowiednie. Personal shopping nie sprowadza się tylko do zakupów – to także lekcja stylu. Powinnaś dokładnie wiedzieć, po które fasony i kolory sięgać w przyszłości oraz jak je ze sobą zestawiać. Miej na uwadze, że to Ty decydujesz o tym, co kupisz. Personal shopper doradza lub odradza ewentualny zakup, proponuje, argumentuje, uczy, ale nigdy niczego nie narzuca.

 

Pamiętasz, jak mówiłem, że będąc w #teamOferro masz możliwość korzystania z atrakcyjnych i dedykowanych ofert? Dotrzymuję słowa. Zależy mi na Twojej satysfakcji, dobrym wyborze, a przede wszystkim – oszczędności pieniędzy.

 

Specjalnie dla Ciebie we współpracy ze stylistką przygotowałem VOUCHER na pierwsze wspólne zakupy w promocyjnej cenie 200 zł.

Jeśli jesteś zainteresowana pomocą w zakupach, chcesz odświeżyć swoją szafę, zmienić wizerunek i otrzymać profesjonalne porady dotyczące stylu – to ta oferta jest dla Ciebie.

Kliknij i odbierz VOUCHER

 

Oferro - Twój Inteligentny System Zakupowy

Bezpieczne zakupy u rzetelnych firm

Kupuj mądrze i bez obaw.

Dowiedz się więcej