Oferro radzi jak zrobić przegląd roweru

Hola amigos, co u Was? 😊 Witamina słońca mam nadzieję zasuplementowana! Pogoda nas ostatnio rozpieszcza, dzięki temu możemy ruszyć z sezonem rolkowym, a przede wszystkim… rowerowym!

Przed pierwszą dłuższą przejażdżką powinniśmy porządnie wyczyścić rower po zimowym odpoczynku i zadbać o profesjonalny przegląd.

Jeśli rower jest mocno zabrudzony, uwierz mi, że do czyszczenia najlepiej się sprawdzi ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń oraz delikatna ściereczka. Myjemy dokładnie cały rower z wyjątkiem wielotrybu i łańcucha, które wymagają osobnego czyszczenia płynami odtłuszczającymi. Po umyciu przecieramy rower suchą szmatką, aby uniknąć zacieków. Możemy także wypolerować ramę nabłyszczającą pastą do samochodów i voila! Ale to jeszcze nie koniec, pamiętaj o części technicznej.

 

 

Czyszczenie roweru jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ziom. Jest to szczególna okazja, by obejrzeć rower pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Pamiętaj, że najważniejsze są sprawnie działające hamulce i przerzutki! Jest to istotne dla bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i innych osób. Przystępując do przeglądu technicznego, w pierwszej kolejności regulujemy hamulce. Sprawdzamy jak zachowują się podczas zaciskania i zwalniania rączki. Jeśli linki są luźne, a siła hamowania słaba, możemy podciągnąć linki używając śrub znajdujących się przy manetkach. Podobnie postępujemy w przypadku linek przerzutkowych.

 

 

Następnie należy przetestować napęd, czyli łańcuch oraz zębatki. Do ich konserwacji najlepiej używać specjalnego oleju przeznaczonego tylko do tego celu. Równie istotny dla wygody i bezpieczeństwa  jest wystarczający poziom ciśnienia powietrza w oponach. Pamiętaj, aby nie jeździć na flaku, bo uszkodzisz wtedy koło! 😉

Jeśli nie masz pewności, czy wszystkie elementy roweru są odpowiednio przygotowane, bądź nie masz możliwości samodzielnej naprawy, udaj się do serwisu. Usługa przeglądu to wydatek rzędu 80–150 zł, ale ja znalazłem różne oferty przeglądu dużo taniej. Standardowy przegląd możesz zrobić już za 39.99 zł! Dzięki temu zaoszczędzisz, a Twój rower będzie służył bezawaryjnie nawet cały sezon!

 

Zerknij, Twój jednoślad na pewno Ci podziękuje, a Ty będziesz bezpieczny.
Udanych przejażdżek i dalekich podróży życzy Oferro!

 

Oferro - Twój inteligentny asystent zakupowy

Znajdziesz mnie na Messengerze - najpopularniejszym komunikatorze na świecie.

Napisz do mnie, a ja w szybki i łatwy sposób znajdę najlepsze oferty i promocje dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Uruchom bota