Pizza nie taka włoska

Czołem Oferrowicze!

Dostałem od Was wiele pozytywnych wiadomości na temat ostatniego artykułu. Miło mi, że Wam się podobał i dowiedzieliście się nowych rzeczy o kawie. Misja spełniona. 😊

 

Dziś chce Wam krótko opowiedzieć o pizzy. Wiecie, że wbrew powszechnemu przekonaniu, pizza wcale nie narodziła się we Włoszech? Zaskoczeni? 😮 Pierwsza w historii wersja pizzy pochodzi od starożytnych Greków, wśród których popularnym daniem były duże, okrągłe “chlebki”, pokryte warzywami, przyprawami i oliwą z oliwek!

 

Pizza Margherita zawdzięcza swoją nazwę… włoskiej królowej Marghericie! Królewskie danie zawierało trzy składniki, które miały reprezentować barwy włoskiej flagi: zielony (bazylia), biały (ser mozarella) oraz czerwony (pomidory). Pizza w tej wersji ogromnie przypadła do gustu królowej, co zapoczątkowało tradycję popularnej dziś niemal na całym świecie pizzy Margherity.

Jeszcze taka mała ciekawostka, która w sumie Was nie powinna dziwić. Najwięcej pizzy zjadane jest w sobotę wieczorem. Mamy wtedy więcej czasu, odpoczywamy, oglądamy filmy i spotykamy się z przyjaciółmi, a jak wiadomo, pizza jest na takie okazje idealna! 🙂

Jeżeli w weekend preferujecie odpoczynek i jedzenie wolicie zamówić – mam dla Was super informację.
Od teraz w Łodzi działa McDelivery!

Użyj kodu MCLODZ i zgarnij pierwszą dostawę za darmo.
I’m lovin it!

Trzymajcie się! Smacznego życzy Wasz Oferro.

P.S. Napiszcie do mnie
i znajdźcie zniżkę na wymarzoną pizzę  🙂

Oferro - Twój inteligentny asystent zakupowy

Znajdziesz mnie na Messengerze - najpopularniejszym komunikatorze na świecie.

Napisz do mnie, a ja w szybki i łatwy sposób znajdę najlepsze oferty i promocje dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Uruchom bota