Zakup samochodu. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Zakup samochodu to niezwykle ekscytujący moment w życiu kierowcy, kojarzy się zazwyczaj z niezależnością oraz dojrzałością. Chcąc dokonać najlepszego wyboru dobrze jest wykonać research, który usprawni proces zakupu. Zanim zaczniemy wyszukiwać informacje, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: ile pieniędzy jesteśmy w stanie zainwestować w auto? Pozwoli nam to na zachowanie zdrowego rozsądku podczas zakupu, unikając przy tym wygórowanych cen.


Na co zwrócić uwagę przed zakupem samochodu?

Analizując wszystkie ”za” i ”przeciw” należy zastanowić się jakiego samochodu szukamy. Informacje, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu różnią się od siebie diametralnie kiedy inwestujemy w nowy samochód z salonu, a kiedy dokonujemy zakupu używanego auta.


Samochód z salonu

Pierwszym istotnym, a zarazem podstawowym elementem jest oczywiście marka. Niewątpliwie nie jest to najłatwiejszy wybór, ale dobrze przeprowadzony research oraz rozmowy z użytkownikami pozwolą nam upewnić się w wyborze.Użytkownicy serwisu Oferro najczęściej wybierają ofertę marki BMW. Warto także przyjrzeć się rodzajom napędu, średniemu spalaniu, niezawodności czy wyposażeniu standardowemu. Jazda testowa powinna być bazą do podjęcia decyzji na temat konkretnej marki, podczas takiej próby klient jest w stanie poczuć się właścicielem danego pojazdu, zobaczyć jak auto sprawuje się na drodze, wykorzystać funkcje, które posiada, a to zdecydowanie bardzo pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Dealer samochodowy BMW oferuje możliwość przeprowadzenia darmowej jazdy próbnej. Trzecim krokiem jest wyposażenie dodatkowe (opony zimowe, akcesoria), warto dopytać o wszystkie szczegóły. Najczęściej cena pakietu danego wyposażenia jest o wiele niższa od zakupu wszystkich akcesoriów pojedynczo. Ostatnim elementem, który wykorzystamy chcąc kupić auto, jest ubezpieczenie oraz gwarancja. Niektóre marki zapewniają tego rodzaju pakiety oferując kilkuletnią gwarancję fabryczną.

Zakup nowego samochodu przywołuje najczęściej myśli związane z luksusem, elegancją oraz pewnością, że auto jest w idealnej kondycji. Czy faktycznie tak jest? Warto zapoznać się z mitami oraz faktami na temat fabrycznie nowych samochodów.

 

 

Mity na temat nowych samochodów

 • Auto kupione w salonie bardzo szybko traci na wartości? To nieprawda, wartość rynkowa pojazdu jest o 19% niższa po pierwszym roku użytkowania, po kolejnych 3 latach o 49%. Chcąc uniknąć tego rodzaju wpadek, warto ograniczyć dodatkowe wyposażenie do minimum (to właśnie akcesoria powodują spadek wartości aut). Warto wybierać samochody, których cena nie poraża, gwarantuje to zachowanie podobnej ceny nawet do 2,3 lat użytkowania. Zakup samochodu, który charakteryzuje się wysoką wartością rezydualna zapewnia kierowcę o niewielkich stratach wartości pojazdu w przyszłości.
 • Dilerzy samochodowi redukują ceny. Zapewne część osób jest w stanie zejść z początkowej kwoty, ale warto mieć na uwadze fakt, iż nie każdy salon przystaje na zniżkę. Niektórzy dilerzy nie proponują rabatów, inny starają się oferować dodatkowe akcesoria w ramach rekompensaty za brak zniżki.
 • Wszystkie modele danej marki są dostępne w salonie? Nie wszystkie salony mają możliwość ekspozycji wszystkich modeli konkretnej marki samochodowej. Przyczyny są oczywiste, brak wystarczającej powierzchni lub niewielkie zainteresowanie określonym modelem.

 

Fakty na temat nowych samochodów

 • Auta z salonu nie zawsze są w idealnym stanie. Tak, niestety to prawda, samochody fabrycznie nowe nie posiadają zawsze nieskazitelnej formy. Transport aut do salonu może spowodować ich uszkodzenie, najczęściej są to rysy lub wgniecenia karoserii. Pracownicy starają się zatuszować tego rodzaju skazy chcąc uniknąć zarzutu o braku profesjonalizmu. Klient dowiaduje się o tym najczęściej przy zakupie.
 • Realizacja zamówienia pojazdu we własnej konfiguracji może trwać nawet kilka miesięcy. To zdecydowanie utrudnia zakup kierowcom, którzy pragną zakupić auto w tym momencie, jednak realizacja zamówienia według potrzeb klienta trwa od minimum 3 do 6 miesięcy.


Wybrane modele BMW w finansowaniu leasingowym 0%?

 

Samochód używany

Pojazdy, które nie pochodzą z salonu są na polskim rynku najpopularniejsze. Cena takiego samochodu jest niewątpliwie dużo niższa, ale jednocześnie ryzyko przy zakupie jest dużo wyższe, niż przy skorzystaniu z oferty dilera samochodowego. Jak przygotować się do kupna używanego auta, nie dając się przy tym oszukać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Przebieg jest podstawowym elementem nad którym należy się zastanowić. Kilkunastoletni samochód rzadko kiedy posiada przebieg w wysokości 100 000 km. Należy pamiętać, że im starsze auto, tym większy przebieg, ilość przejechanych kilometrów najczęściej odbija się na faktycznym stanie pojazdu. Inwestycja w samochód posiadający niższy przebieg jest zdecydowanie bardziej opłacalna, niż zakup auta posiadającego dużą ilość przebytych kilometrów. Może to skutkować wieloma kosztownymi naprawami.
 • Kolejną kwestią jest sprawdzenie czy samochód jest bezwypadkowy. Wielu właścicieli używanych pojazdów gwarantuje bezwypadkowość wiedząc, że bardzo ciężko skontrolować tego typu kwestię. Warto dokładnie sprawdzić szczeliny np. pomiędzy maską a nadkolami samochodu, lub pomiędzy bagażnikiem a błotnikiem.
 • Eksploatacja samochodu, co to takiego? To nic innego jak wymiana oleju, filtra paliwa i powietrzna, zmiana świec i wyczyszczona przepustnica. Wszystkie informacje powinny znajdować się w karcie pojazdu, jest to gwarancja zadbanego auta.
 • Sercem samochodu jest niewątpliwie silnik, to centrum od którego zależy to czy dane auto zawiezie użytkownika z punktu A do punktu B. To jaki rodzaj napędu zostanie wybrany przez klienta zależy od preferencji – ropa naftowa oraz gaz lpg jest opcją dla osób lubiących oszczędne samochody. Pozwalają one na bardziej ekonomiczną jazdę pod warunkiem, że pojemność nie przekroczy 2 litrów.


Czym jest leasing?

Leasing samochodowy należy niewątpliwie do najpopularniejszej formy finansowania auta firmowego. Leasing samochodu osobowego to tzw. umowa nazwana. Polega na odpłatnym użytkowaniu przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę, w określonym czasie i na określonych warunkach. Można wyróżnić dwa rodzaje leasingu:
– leasing operacyjny
– samochód jest częścią majątku, który może dokonywać odpisów amortyzacyjnych oraz
– leasing finansowy –
auto przypisuje się go do majątku leasingobiorcy.

Dlaczego warto wybrać taką opcję?

 • Brak wkładu własnych środków
 • Niska rata leasingowa
 • Brak konieczności sprawdzania zdolności kredytowej

Ofert leasingowych nie brakuje, jednak warto wziąć pod uwagę takie, które proponują brak wkładu własnych środków oraz dodatkowe benefity.

Znalazłem ofertę na modele BMW dostępne w promocyjnym finansowaniu leasingowym 0%. Jeśli nie prowadzisz firmy, dealer BMW proponuje równie korzystne oferty finansowania dla klientów indywidualnych.  To niewątpliwie warta uwagi propozycja mająca na celu zadowolenie klienta na wiele lat.

 

Oferro - Twój inteligentny asystent zakupowy

Znajdziesz mnie na Messengerze - najpopularniejszym komunikatorze na świecie.

Napisz do mnie, a ja w szybki i łatwy sposób znajdę najlepsze oferty i promocje dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Uruchom bota